Wiercimy

Projekt ?Laborka? w Wirtualnej Polsce

Projekt ?Laborka? w Wirtualnej Polsce
Każdy, kto ma pomysł na przeprowadzenie eksperymentu internetowego oraz chce stworzyć coś nowego, niepowtarzalnego i innowacyjnego w Sieci, może zgłaszać się do Wirtualnej Polski. Portal uruchomił właśnie program „Laborka”, aktywizując użytkowników, którzy mają własną wizję nowoczesnego i atrakcyjnego Internetu. „Laborka” Wirtualnej Polski ma pomóc użytkownikom urzeczywistnić i zrealizować ich projekty związane z szeroko pojętym Internetem. Do 14 stycznia mogą oni zgłaszać – za pośrednictwem specjalnego formularza prezentowanego na stronie laborka.wp.pl – pomysły na tworzenie i wdrażanie projektów sieciowych w zakresie: rozwiązań dla biznesu, projektów społecznościowych, multimedialnych, usług świadczonych za pośrednictwem Internetu oraz za pośrednictwem Internetu i sieci komórkowej, rozwiązań technologicznych, treści przeznaczonych do rozpowszechniania za pośrednictwem Sieci, projektów związanych z szeroko rozumianą rozrywką.  I etapPierwszy etap konkursu zakończy się już 14 stycznia. Po wstępnej ocenie merytorycznej nadesłanych zgłoszeń (opis pomysłu, krótka analiza

Każdy, kto ma pomysł na przeprowadzenie eksperymentu internetowego oraz chce stworzyć coś nowego, niepowtarzalnego i innowacyjnego w Sieci, może zgłaszać się do Wirtualnej Polski. Portal uruchomił właśnie program „Laborka”, aktywizując użytkowników, którzy mają własną wizję nowoczesnego i atrakcyjnego Internetu.

„Laborka” Wirtualnej Polski ma pomóc użytkownikom urzeczywistnić i zrealizować ich projekty związane z szeroko pojętym Internetem. Do 14 stycznia mogą oni zgłaszać – za pośrednictwem specjalnego formularza prezentowanego na stronie laborka.wp.pl – pomysły na tworzenie i wdrażanie projektów sieciowych w zakresie: rozwiązań dla biznesu, projektów społecznościowych, multimedialnych, usług świadczonych za pośrednictwem Internetu oraz za pośrednictwem Internetu i sieci komórkowej, rozwiązań technologicznych, treści przeznaczonych do rozpowszechniania za pośrednictwem Sieci, projektów związanych z szeroko rozumianą rozrywką. 

I etap

Pierwszy etap konkursu zakończy się już 14 stycznia. Po wstępnej ocenie merytorycznej nadesłanych zgłoszeń (opis pomysłu, krótka analiza konkurencji, rekomendacje projektu, informacje o uczestniku) WP wybierze najbardziej interesujące projekty, a ich autorzy zostaną powiadomieni o fakcie zakwalifikowania do II etapu Laborki.  

II etap

Kolejny etap trwa do końca lutego. Jego uczestnicy mają ponad miesiąc na uszczegółowienie przesłanych do WP pomysłów. Wymagane są m.in.: analiza SWOT, rozszerzony opisu projektu wraz z opisem funkcjonalnym, biznesplan (koszty, przychody), wstępny harmonogram prac. Należy też określić osobę lub osoby pracujące nad projektem, ze wskazaniem lidera zespołu, o ile praca jest grupowa.

W tej fazie Komisja Konkursowa (w jej skład wchodzą przedstawiciele Wirtualnej Polski odpowiedzialni za rozwój portalu) wyłania najlepsze projekty oraz ogłasza listy półfinalistów, którzy otrzymają zaproszenie do siedziby spółki. III etap

<

p>Trzeci etap konkursu to spotkania indywidualne, które zakończą się 15 kwietnia. Główną nagrodą w konkursie jest 30 tysięcy złotych. Kolejne nagrody to 20 i 10 tysięcy złotych. Nagrodami dodatkowymi są staże lub zatrudnienie w Wirtualnej Polsce oraz możliwość współwdrażania projektów w portalu.

A to już wiesz?  Allegro zdobywcą nagrody Złoty Komputer

Ostateczne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 31 maja 2008.  

Więcej informacji: http://laborka.wp.pl

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy