Prestiżowy amerykański magazyn International Wine and Spirit Annual Buying Guide ogłosił tegoroczną listę wyróżnionych winnic. Jedną z nich jest Freixenet liczące ponad 100 lat katalońskie przedsiębiorstwo rodzinne produkujące wina musujące CAVA. Położone w niewielkim miasteczku Sant Sadurni dAnoia, 40 km na południe od Barcelony stało się jedną z najlepiej rozpoznawalnych wizytówek Hiszpanii, a przede wszystkim Katalonii. Firma jest znana na całym świecie z wysokiej jakości produktów uzyskiwanych dzięki tradycyjnej metodzie produkcji. To właśnie Freixenet zasłynął ze specjalnie szronionych butelek białej Carty Nevady wprowadzonej na rynek w 1941 roku oraz czarnej, wytwornej, specjalnie szlifowanej znanej pod nazwą Cordon Negro, która ujrzała światło dzienne w 1974 roku. Historia Freixenet to szereg bardzo interesujących wydarzeń, rzadko spotykanych w branży winiarskiej. 1977 rok przynosi kolejne po raz pierwszy do promocji Carty Nevady zatrudniona zostaje gwiazda Hollywood. Liza Minelli składa całej Hiszpanii życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, a w kolejnych latach robią to: Shirley McLaine, Raquel Welch, Sharon Stone, Kim Basinger, Meg Ryan, Andy McDowel. Antonio Banderas czy Penelope Cruz.
Sukces międzynarodowy Freixenet pozwala na dalsze inwestycje. W 1985 roku rozpoczyna się ekspansja firmy na pole win spokojnych zakupiona zostaje winnica Rene Barbier, a lata dziewięćdziesiąte to kolejne kroki dzięki którym pod koniec dekady w skład GRUPY Freixenet wchodza takie marki jak: : Freixenet, Segura Viudas, Rene Barbier, Castellblanch, Conde de Caralt, Canals & Nubiola, Morlanda, Valdubon i Vionta, a za granica: Henri Abele(Reims, Francja), Sala Vive(Queretaro, Meksyk) oraz Gloria Ferrer(Kalifornia, USA). Ta ostatnia, podobnie jak Freixenet została wpisana na listę amerykańskich WINNIC ROKU 2003.
Nowy wiek przyniósł kolejne zmiany w GRUPIE Freixenet. Firma, pozostająca wciąż w rękach rodziny Ferrer, dokonuje ekspansji na kolejny kontynent nabywa udziały w winnicy Wingara w Australii. Sięga również do kraju, gdzie kultura winiarska ma swój początek, czyli Francji, a dokładniej regionu Bordeaux staje się udziałowcem jednej z największych francuskich winnic, Yvon Mau.
Bardzo ważnym momentem w historii Freixenet były Londyńskie Targi Winiarskie Wine Challenge w 2002 roku. Podczas Targów wino Prior Terrae, pochodzące z winnicy Morlanda w regionie Priorat, zdobyło szereg medali oraz zyskało miano najlepszego w tym roczniku czerwonego wina na świecie. Aktualnie cena jednej butelki sięga kilkuset euro.
Ostatnią nowością i dowodem na to, że Freixenet nie spoczywa na laurach, jest inwestycja w Argentynie. W tym kraju rodzina Ferrer nabyła 300 ha gruntu. Cześć pokrywają już winorośle szczepów Syrah i Malbec, z których produkowane jest wino Viento Sur. Kolejne hektary są aktualnie zagospodarowywane i w perspektywie kilku lat będą tam produkowane kolejne rodzaje win.